Yüz, kol, ten kızarıklığına nelere iyi gelir?

Cilt kızarıklığı içi en etkili çözümler cildinize bitkilerle hazırlayacağınız maskeleri uygulamaktır. Peki bu maskeleri hangi bitkilerle hazırlayacağız diye merak ediyorsanız onunda cevabı yazımızda mevcut.

Sıkıntılı sebeplerden husule gelen cilt kızarıklıkları ile başı dertte olanlar için ten kızarıklığını tedavi edecek tabii yöntemlerin neler olduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda size önerdiğimiz bilgiler yardımıyla ten kızarıklığı sorununuz geçecek ve dışarıdan aldığınız ürünleri kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Hem paranız cebinizde olacak hem de sorununuzda sıhhatli yöntemlerle kısa zamanda kurtulacaksınız.

Öncelikle sizlere ten kızarıklığında en etkili olan maskeden bahsedelim ve hazırlanışı anlatalım.
2-3 adet at kestanesi
1 çay kaşığı elma sirkesi
Susam yağı

Hazırlanışı: At kestanesini iyice soyup rendeleyin. Bir kabına içine rendelediğiniz at kestanesini koyun ve susam yağı ile karıştırın. Susam yağını at kestanelerinin üzerine çıkacak kadar eklemeye dikkat edin. Bu karışımı on beş gün güneşte bekletin ve zaman dolunca üzerine elma sirkesini de ekleyip her akşam cildinize sürün. Cilt kızarıklığı için bir diğer maskede çilek maskesidir. 10 adet çileği püre durumuna gelene kadar ezin. Daha sonra çilek püresini cildinize sürün ve 10 beş dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar çilek püresinin içine süt kreması karıştırsınlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder